SELFEXPLORED

7 veidi kā uzlabot vidi

19.10.2018
Sabīne Danga
Saturs

7 VEIDI KĀ UZLABOT VIDI

Dien dienā mēs lietojam dažādas sadzīves lietas, kuras mēdz atvieglot vai uzlabot mums dzīvi. Taču ir pienācis laiks, kad sadzīves lietas, kuras ir no nedabiska materiāla sāk mums kaitēt. Kā mums tā arī dzīvniekiem un planētai. Tas nekas ka mēs varbūt to dienu nepiedzīvosim, kad pasaule būs izpostīta, kā daudzi izsakās, bet ziniet mēs varam pagarināt pasaules mūžu un papildus tam būt vēl ieguvēji, lai uzzinātu kā lasiet tālāk.

Tad nu 7 veidi kā uzlabot vidi

1. IEPIRKUMU MAISI

Skaļš NĒ plastamasas maisiem. Izmantojam tikai papīra, kartona vai auduma maisus.Tie ir principā tik pat izturīgi, vizuāli pievilcīgāki un videi draudzīgi.

Lietojiet arī papīra maisus priekš sadzīves atkritumiem.

Un vēl bonus kreatīviem iedzīvotājiem. Sākoties pieprasījumam pēc auduma un papīra maisiem pavērsies ļoti plašs apvārsnis, kur izpausties ekoloģisku maisu un iepakojumu ražotnēm.

Dodoties uz veikalu un pērkot augļus vai dārzeņus tos nelikt caurspīdīgajos maisiņos, bet vienkārši ielikt grozā vismaz kamēr nav pieejami papīra mazie maisiņi.

2. ZOBU BIRSTES

Mēs visi lietojam zobu birstes un tas nav noslēpums. Noteikti, ka esat pamanījuši , ka zobu birstes lielākoties ir no plastmasas. Ieejot veikalā muma pat īsti nav dotas izvēles iespējas strap ekoloģiskām zobu birstēm vai neekoloģiskām. Risinājums, sākt izmantot koka zobu birstes. Tās var iegādāties eko veikaliņos , internetā un arī pie mums, sazinoties ar mums.

Pēc zobu birstes nolietošanas to ar mierigu sirdi var iemest krāsnī un sadedzināt.

3. IET AR KĀJĀM VAI BRAUKT AR RITENI

Lielākā daļa pasuales iedzīvotāju pavada ļoti daudz laika mašīnās. Tie kas dzīvo tuvu darba vietām var pārvietoties ar riteni vai vispār kājām. Tas ir draudzīgi videi, labi veselības ziņā un arī interesanti, jo var sākt uzstādīt rekordus uz noieto km daudzumu.

Izmantojot pārvietošnos ar kājām vai riteni var katru reizi izvēlēties citu maršrutu un atklāt jaunus ceļus pa kuriem nokļūt galamērķī.

4. ATKRITUMU ŠĶIROŠANA

Atkritumi rodas no visiem. Tas ko būtu vērts darīt, tos sākt šķirot. Sāciet ar šķirošanu mājās, iesaistiet kaimiņus un radiniekus.

Šķirojot atkritumus tiek patērētas mazāk izejvielas iepakojumu ražošanai un arī samazinās piesārņojums. Katrā pilsētā un arī novadā ir atkritumu šķirošanas konteineri, kuri tieši šim nolukam ir domāti. Tikai jābūt vēl aktīvākiem.

5. PACELT ATKRITUMUS NO IELAS

Ejot pa ielu un ieraugot mētājamies papīrus vai bundžas, tas it nemaz nav grūti tos pacelt un aiznest līdz tuvākajai miskastei. Tā rīkojoties , kādam citam to redzot , tiek pamudināti arī apkārtējie rīkoties tāpat. Tas, ka mums ir sētnieki nenozīmē ka zemē nomesti papīri ir pašsaprotama lieta.

6. STĀDĪT KOKUS

Koki ir vieni no labākajiem augiem, ko pasaule mums dod. Pateicoties kokiem mēs cilvēki elpojam tāpēc, ka tie izdara ļoti lielu darbu, jo savāc kaitīgās ogļskābās gāzes un izdala skābekli. Mums visiem ļoti nepieciešami ir koki, tāpēc pie pirmās iespējas stādam kokus!

7. SALMIŅI

Salmiņi ir tā sadzīves lieta, ko izejot ārpus mājas mēs lietojam salīdzinoši bieži. Salmiņi ir visur! Pats par sevi saprotams, ka salmiņš ir ļoti noderīgs rīks, bet vienīgā nelaime ir tā, ka tas ir no plastmasas.

Taču ir pienācis brīdis , ka varam plastmasas salmiņus aizstāt ar cietiem dabiskiem materiāliem un efektivitāte tāda pati un pat labāka , jo nekaitē videi. Kā alternatīvu par piemēru varam nosaukt šo Latviešu ekoloģisko ražojumu – Niedriņi. Salmiņi no niedrēm.Var lietot vairākkārtīgi.

Noslēgumā vēlamies vēl piebilst, to ka šie 7 veidi nav vienīgie ar ko sākt ekoloģisku dzīvesveidu, lai uzlabotu Latviju un arī pasauli.

Ir vērts sākt ar mazām lietam un redzēsiet, ka brīnumi notiks!