SELFEXPLORED

Bagātības un slavas , panākumu atslēga Nr. 1 – Agrā celšanās!

26.08.17
Elvis Baltais Programmatūras inženieris & personālās izaugsmes entuziasts
Saturs

Kāpēc tieši šis ieradums pasaules bāgātākajiem un slavenākajiem cilvēkiem ir kopīgs ? Kas to padara par tik īpašu ? Uzzini vairāk lasot rakstu!

“Agri uz gultu un agri no gultas! Padara vīru veselu, bagātu un gudru!” – teicis Bendžamins Franklins.

Vai ir iespējams, ka šī, ne īpaši patīkamā nodarbe, kura ir agrā celšanās, patiešām laika gaitā, ir spējīga novest pie panākumiem ?! Ļoti daudzi pētējumi tā apgalvo!

Agrā celšanās, noved pie labākām atzīmēm studentu vidū!

Ja tu vēl mācies, tad Tev noderēs sekojošā informācija. Pētijums, kurš tika veikts pateicoties Teksas universitātei, atklāja sakarību starp studentiem, kuri cēlās daudz agrāk nekā citi, ar augstāku vidējo vērtējumu.
Agrā celšanās noveda pie tā, ka studentiem izveidojās rutīna, ar kuras palīdzību, tika veikts vairāk universitātei nepieciešamā darba.

Agrā celšanās veicina veselīgākas diētas ievērošanu.

Bieži vien, ceļoties pēdējā brīdi, mēs vai nu aizmirstam, vai nav laika pabrokastot. Bet izlaist brokastis ir ļoti slikta doma, tāpēc, ka ķermenim ir nepieciešamas uzturvielas, lai dotu enerģiju un palīdzētu noturēt uzmanību. Ķermenis nav uzņēmies nevienu uzturvielu 6-8 stundas, kamēr atradies miegā. Un ap pusdienslaiku ķermenis jau ir iegājis bada režīmā. Tas noved pie pārēšanās pusdienās, un ar laiku pie liekā svara problēmām.

Agrā celšanāš uzlabo produktivitāti.

Kā virsrakstā tika minēts, pasaules vis veiksmīgākajiem cilvēkiem ir viens kopīgs ieradums – agrā celšanās! Jo agrāk piecelies, jo vairāk darbu var izdarīt!

Daži piemēri, kā agrā celšanās uzlabo produktivitāti:

  • Mazāk apkērtējo traucēkļu, jo visi vēl guļ. Var veikt darbu, ar pēc iespējas mazāk traucējumiem.
  • Pēc laba nakts miega smadzenes ir uzlādētas un gatavas smagam darbam. Tas ir pats efektīvākais brīdis, kuru būtu jāizmanto. Ar šo efektivitāti var veikt darbus ātrāk un labāk.
  • Agrās celšanāš noved pie labāku lēmumu pieņemšanas, plānošanas un mērķu izvirzīšānas.

Agrā celšanāš veicina labāku garīgo veselību.

Bieži, vismazāk tiek runāts, tieši par šo ieguvumu no agrās celšanās. Agrā celšanās noved pie garīgas veselības uzlabojumiem. Pirmā stunda no pamošanās brīža, bieži vien nosaka garastāvokli visai turpmākajai dienai.

Ceļoties agrāk tiek samazināts stress, pateicoties tam, ka ir vairāk laika, lai izpildītu visas nepieciešamās rīta nodarbes, bez jebkādas steigas. Tas rosina pozitīvāku dienas sākumu, kas bruģē ceļu pozitīvākai attieksmei pret dzīvi. Un, kā mēs ļoti labi zinām, attieksme ir pats galvenais!
Pētījumi pierāda, ka “rīta cilvēki”, bieži vien ir pozitīvāki, optimistiskāki un bieži vien ir apmierinātāki ar savu dzīvi. Tai pat laikā, ‘’pūces’’, bieži vien tiek slavētas par savu radošumu. Bet līdz ar to “pūces” ir vairāk pakļautas depresijas un psiholoģisko problēmu riskam.

Agrā celšanās dod vairāk laika, rīta vingrinājumiem!

Agrā celšanās ļauj pieturēties pie rīta vingrinājumu grafikiem! Lai gan, vingrinājumiem pēc darba, nav nekādas problēmas, ir lielāka iespējamība, ka no rīta, būs vairāk enerģijas, lai šos vingrinājumus veiktu pozitīvāk un enerģiskāk!

Agrā celšanāš uzlabo miega kvalitāti!

Pēc daudzu miega ekspertu ieteikumiem ir svarīgi izveidot ‘’miega rutīnu’’. Izveidota ‘’miega rutīna’’ uzlabo kopējo miega kvalitāti. Un palielinoties, kopējai miega kvalitātei, ir nepieciešams mazāk miega. Kā arī tas, noved pie tā, ka no rītiem būs vieglāk izkāpt no gultas !

Brīvdienās tiek gulēts ilgāk nekā parasti, kas īstenībā, rada pretēju efektu un traucē, kopējai miega kvalitātei!

Agrā celšanāš palīdz izbaudīt klusumu un mieru!

Klusums rada mieru, un tas ir ļoti svarīgi! Ceļoties agrāk, kamēr apkārtējie vēl guļ, jūs sev dodat laiku, kuru varat veltīt pats sev, mierā un klusumā!

Var arī doties uz darbu agrāk un uzsākt to kā pirmajam. Dodot sev iespēju strādāt netraucēti mierā un klusumā! Tas ļauj, vairāk fokusēties un vairāk velīt enerģiju veicamajiem uzdevumiem.

Kopsavlikums…

Visi ieguvumi no agrās celšanās saplūst vienā lielā ieguvumā – labākas veselības , pie palielināta dzīves ilguma, samazinātas iespējamības saslimt ar vēzi, hipertensiju, diabētu un citām ne īpaši patīkamām slimībām un kaitēm.

Jo ? Tāpēc, ka veselīgs uzturs no rīta, iekļauj sevī, visas vajadzīgās uzturvērtības mūsu organismam. Vingrinājumi uztur mūsu ķermeni jaunu un stipru. Jo īpaši sirdi, un sadedzina liekās kalorijas.

Stress, kuru uzņemam katru dienu, ilgtermiņā var novest pie vēža, depresijas, veģetatīvās distonijas, uzmanības deficīta un kaudzi citām problēmām. Tai skaitā augstu asinsspiedienu!

Līdz ko ķermenis sāk justies labāk, prāts arī sāk sekot tā piemēram! Uzlabojas attieksme un skatījums pret dzīvi. Tas veicina labākas spējas risināt problēmas un sarežģītus uzdevumus. Un tas, savukārt, kompensējas ar lābākām atzīmēm skolā un dzīvē 😉 Un rezultātā paliek vesels un laimīgs cilvēks!

Secinājumi.

Tātad, agrā celšanās var būt diezgan sarežģīts process, bet lēnā gaitā, ar maziem solīšiem, pat celšanāš 15 minūtes ātrāk nekā parasti, laika gaitā, uzlabos dzīves kvalitāti!