SELFEXPLORED

Lasiet, rakstiet, runājiet un klausieties!

31.10.2018
Sabīne Danga
Saturs

Lasīšanai , rakstīšanai, runāšanai un uzklausīšanai ir ļoti liels spēks, lai uzņemtu un dalītos ar informāciju, kura mums ir zināma vai pretējā gadījumā jauna. Nosauktie četri elementi ir svarīgi mūsu dzīvēs un lasot tālāk uzzināsiet kāpēc tam tiešām ir tāda nozīme.

Lasīšana

Labākais veids kā aizpildīt savu laiku un to lietderīgi izmantot ir lasīt. Ar lasīšanu var nokļūt vietās, kur nav būts. Lasot, var iekļūt zinātnēs, kuras ir sarežģītākas un par, kurām retāk tiek runāts. Lasīšana- sfēra, kurā izvēles iespējas tiek piedāvātas pilnīgi katram , jo žanri par kuriem lasīt ir ļoti daudz. Lasāmvielu katrs var piemeklēt sev pašu tīkamāko.

Grāmatas patiesību sakot, ir tā lieta, kuras nāk līdzi no jau senām dienām. Grāmatas ir vērtība, kuru mūsdienās daļa sabiedrības  nenovērtē līdz galam. Ja, katra persona lasītu par to, kas tai visvairāk interesē, tad iespējams tik cik cilvēku ir uz šīs pasaules, tik arī daudz interesantu nozaru un iespēju būtu šajā pasaulē. Par cik vēl ir ļoti liela sabiedrības daļa , kura ar lasīšanu ir uz jūs,tā nav atklājusi savus reālos talantus un aizraušanās, tāpēc īsti nekas cits neatliek, kā piekļauties pie kāda, kurš ar savu darbību spēj kaut nedaudz ieinteresēt.

Tāda nu ir patiesība un lasīšanā tiešām mīt kāda maģija. Bet tas, ko ir vērts likt aiz auss- atrast to sfēru, kura liekas visinteresantākā pašam un tad sākt lasīt par to. Būs aizraujoši! Svarīgi ir tikai pamēģināt!

Rakstīšana

Labākais veids, kā zināt par ko pats domā – pierakstīt savas domas. Personīgie pieraksti, kurus pārskatīt katru  reizi, kad rodas nomaldīšanās sajūta.

Cilvēka smadzenes darbojas tik ātri, ka doma, kura bija pieejama pirms sekundes, var būt jau nokļuvusi kādā tālākā prāta kambarī, kuru varbūt atcerēsies tikai pēc pāris gadiem. Taču pierakstot, šādu domu un ideju pazušana notiek retāk.

Vēl svarīgi ir pārlasīt savus pierakstus, tikai tāpēc, lai tas, kas liekas svarīgi apgrozās galvā biežāk. Jo biežāk tā notiks, jo lielāka iespēja, ka domas realizēsies, protams, atcerieties domāt pozitīvas domas .

Idejas realizējas tikai tāpēc, ka daudz par tām domājam. Ja, piemēram, pēc papētītu sevi, tad pamanītu , ka tā tiešām ir.

Runājiet

Runāšana. Pats labākais veids, kā apmainīties ar informāciju. Tas ir ātri, interesanti un aizraujoši. Sarunas- patīkama lieta, it īpaši, ja tās norisinās par sarunu biedriem interesējošām lietām vienlīdzīgi. Saruna, spēj radīt sajūtas, sākot ar bēdām un beidzot ar sajūsmu un pārlaimi.

Tāpēc runājiet par tēmām, kas ir kopīgas ar citiem  un gūsiet baudu, zināšanas, pārliecību un vēl daudz un dažādus patīkamus efektus savā dzīvē.

Klausīties

Runāšanu un klausīšanos vajadzētu sadalīt līdzīgās proporcijās. Tiklīdz būs izveidotas proporcijas, cilvēkiem būs patīkami atrasties jūsu kompānijā, lai paklausītos jūsos, kā arī ,lai dalītos ar savām domām un dzirdētu jūsu domas.

Klausīšanās arī ir māksla un ne visi to pieprot. Tāpēc ir vērts šo mākslu attīstīt un piekopt, kā arī sagatavot piemērotus jautājumus un tēmas, lai saruna būtu veiksmīgāka.

Nobeigumā, neliels kopsavilkums par izklāstīto.

Lasiet un  pieraksties, piestrādājat pie lieliskām sarunām un redzēsiet kā pasaule apkārt mainās. Katrs no šiem četriem elementiem viens otru papildina un līdz ko sapratīsiet to savstarpējo mijiedarbību, sapratīsiet to, kādas iespējas paveras priekš katra no jums.

Tas ir tas, kas ir dots katram principā par velti un to noteikti ir jāizmanto!