SELFEXPLORED

Joga iesācējiem. 9 jogas veidi. 2017. gada populārākie jogas veidi!

15.09.2017
Elvis Baltais Programmatūras inženieris & personālās izaugsmes entuziasts
Saturs

Esat beidzot nolēmis sākt apgūt jogu, bet meklējot informāciju par to, apmulstat pie vairākiem jogu veidiem un īsti nezinat kuru izvēlēties ? Aštanga vai Ijengar jogu ? Un kāda ir atšķirība starp karsto un parasto jogu ?

Viens jogas veids gluži neder visiem uzreiz. Viens jogas veids citam liksies vieglāks vai labāks nekā kolēģim. Divdesmitgadniekam izvēlētais jogas veids varētu nederēt septiņdesmitgadniekam un otrādi.

Tātad ar tik lielu izvēli un daudzveidību, ar kuru jogas veidu, tad, lai sāk ?

1. Hatha

Hatha joga sastāv no vienkāršām un lēnām kustibām. Klases kurās pasniedz hatha jogu, parasti ir nepieciešams noturēt pozas, pāris elpas. Daudzās studijās, kur tiek pasniegta hatha joga, tā tiek uzskatīta par vienu no vis maigāko jogas veidu. Sentekstā ‘’hatha’’ apzīmē jebkuru jogas veidu, kurš sastāv no pozām.

Šis jogas veids visslabāk noderēs tieši iesācējiem.

2. Vinyasa

Šis jogas veids apvieno dinamiskā ciklā, kustību ar elpu. Gluži kā dejojot. Vairums nodarbību, vienās un tajās pašās pozās nebūs ilgi jāpavada laiks. Jo temps kurš tiek uzņemts veicot jogas pozas ir diezgan straujš. Skolotāji bieži vien izmantos mūziku, lai ievadītu ritmu, kurā notiek šis pozu maiņu cikls.

Šis jogas veids visslabāk noderēs kardio treniņu cienītājiem, tieši dēļ straujā tempa. Bieži vien to izmanto skrējēji un izturības atlēti.

Visās bikram studijās, pasniedz vienas un tās pašas pozas un to secību. Nodarbību ilgums parasti ir nemainīgs, 90 minūtes.

3. Iyengar

Iyengar jogā, tieši ļoti liela uzmanība tiek vērsta uz pilīgi precīzas formas izpildi, kā arī, uz ķermeņa precīzu līmeņošanu. Nāksies pierast pie yogas blokiem, segām, spilveniem un virvēm uz sienām. Tas ļaus iemācīties sarežģītākās jogas pozas. Atšķirībā no vinjasa jogas veida, šeit pozas būs jānotur noteiktu laiku.

Šis jogas veids viss labāk noderēs cilvēkiem, kuri ir tendēti uz sīkumiem. Kā arī tiem, kam patīk skaidrojumi par anotomiju un formu pie katras jogas pozas. Noderēs arī tiem, kuriem ir kādi savainojumi un vēlās tos ātrāk izārstēt.

4. Ashtanga

Ja jūs meklējat izaicinājumu, bet tai pat laikā esat jogas iesācējs, noteikti izmēģiniet šo jogas veidu! Aštanga joga, sastāv no sešiem cikliem. Šajos sešos ciklos ir jogas pozas, kuras tiek izpildītas noteiktā secībā. Uzsvars arī tiek likts uz elpas plūsmu, šo jogas pozu izpildes laikā, lai kultivētu iekšējo enerģiju, kura sajūtama kā karstums. Vienmēr ciklu skaits būs nemainīgs, kā arī, pozu skaits un veids. Klases notiek divos veidos. Pirmajā veidā, pasniedzējs saka un rāda priekšā, kas ir jādara. Otrajā, katrs individuāli pats veic šos ciklus un pozas.

Šis jogas veids viss labāk derēs perfekcionistiem, dēļ pozu ciklu vienveidības un striktajiem noteikumiem.

5. Bikram

Bikram joga, sastāv no vairākiem cikliem. Viens no šiem cikliem ir, noteiktas 26 pozas un 2 elpas vingrinājumiem. Šie cikli notiek istabā, kuras temperatūra ir tieši 40.5 grādi pēc celsija un 40% mitruma. Visas bikram studijas praktizē vienas un tās pašas jogas pozu secības, kuras kopumā ilgst ap 90 minūtēm. Līdz ar to viegli atcerēties veicamās pozas un to secību.

Bet atcerieties, nogurdinošie vingrinājumi mijiedarbībā ar karstumu, var sākumā sagādāt grūtības pat pieredzējušiem atlētiem! Galvenais atcerieties, pirms un pēc nodarbības uzņemt pietiekamu daudzumu šķidruma!

Vislabāk bikram joga noderēs tieši amatieriem/iesācējiem. Jaunpienācējiem paredzemā jogu secība var šķist kā atvieglojums.

6. Karstā joga

Karstā joga ir ļoti līdzīga bikram jogai, tieši dēļ tā, ka abas šīs jogas, norisinās iepriekš uzkarsētās telpās. Bet šeit pasniedzēji nav ierobeži tikai pie 26 pozu izmantošanas, kā tas ir bikram jogā. Kamēr karstums ļauj dziļāk veikt pozas, ir jāuzmanās, lai nēpāršaujat pār strīpu, jo īpaši, ja nēesat pārāk lunkani.

Karstā joga viss vairāk patiks tieši karstuma mīļiem. Ja jums patīk kārtīgi izsvīst treniņa laikā, tad karstā joga, būs jums tieši laikā!

7. Kundalini

Kundalini joga ir ļoti populāra tieši slavenību vidū. Lai gan diezgan fiziski un mentāli prasīga un pat dažreiz grūta. Kundalini joga ļoti atšķirās no ierastajiem jogu veidiem. Kundalini jogā tiek veiktas krijas. Krijas sastāv no fiziskiem vingrinājumiem mijiedarbībā ar intensīviem elpas vingrinājumiem, kā arī ar dziedāšanu, čantiem un meditāciju. Mērķis ? Izlauzties cauri iekšējām barjerām, atbrīvot iesprūdušo enerģiju, kā arī, paaugstināt pašapziņu.

Kundalini joga noderēs tiem, kuri meklē vairāk garīgu pieeju jogai. Tieši tiem, kuri meklē vairāk kā tikai fiziskus vingrinājumus jogā.

8. Yin joga

Ja vēlies nomierināt un nobalansēt ķermeni un prātu, tad tieši yin jogā jūs atradīsiet savu “zen”. Šis ir pretējs jogas veids Aštanga jogai. Yin jogā pozas tiek turētas vairākas minūtes no vietas. Ar šo veidu jin joga cenšās vairāk nogādāt jūs meditatīvā stāvoklī, lai atjaunotu dziļos saišu audus locītavās un uzlabotu saišu izturību un to elastību.

Yin joga vis labāk noderēs tiem, kam nepiecašams izstaipīt saites un muskuļus. Jin joga nav ieteicama pārāk lunkaniem cilvekiem, jo ar šo procesu, var tieši pārāk izstaipīties!

9. Restorative yoga, jeb atjaunojošā joga

Lai gan var šķist, ka šajā jogas veidā jums nekas nav jādara, bet tieši tāds ir viņas uzdevums! Šajā viegli veicamajā jogas veidā, viss notiek ar ļoti lēnām kustibām, kas ļauj nomierināt parasimpātisko nervu sistēmu, ļaujot iegrimt dziļā reklaksācijā. Tiek izmantotas daudzaspalīgierīces, kā mīkstie bloki, dvieļi un segas.

Atjaunojošā joga var noderēt ikvienam. Sākot ar iesācēju un beidzot ar profiņu, kurš vēlās nedaudz atpūsties. Bet tieši vis vairāk noderēs tiem, kuri dzīvi pavada un dzīvo nemitīgā steigā, palaižot garām tagadnes brīžus, kā arī tiem, kuriem ir problēmas ar bezmiegu un veģetatīvo distoniju. Ļoti noderēs atlētiem un sportistiem, atpūtas dienās.

Ar jogu var ne tikai izstaipīt muskuļus un nomierināt prātu, bet gan arī var palīdzēt tikt galā ar depresiju un citām sarežģītām emocijām !