SELFEXPLORED

Kas ir Hatha joga ? Tvirtāks ķermenis un prāts!

16.10.2017
Elvis Baltais Programmatūras inženieris & personālās izaugsmes entuziasts
Saturs

Ja vēlies vairāk noskaidrot par jogas veidiem, vari to uzzināt, izlasot rakstu, par 2017.gada populārākajiem jogas veidiem!

Mazs ieskats par to, kas ir Hatha Joga.

Jogas zinātne iedalās vairākos novirzienos. Pazīstamākie jogas novirzieni ir Hatha joga, Raja joga, Karma joga un Gnani joga. Šis raksts tiks veltītis tieši Hatha jogai.

Hatha joga ir, jogas novirziens, kurš ir paredzēts priekš fiziskā ķermeņa, tā pareizai aprūpēšanai, labsajūtas veicināšanai, veselībai un fiziskajam spēkam.

Hatha joga ir visslabāk pazīstama tieši rietumu pasaulē. Vairums studentiem hatha joga asociējās ar fiziski grūtu vingrinājumu sistēmu, kura pieprasa izpildīt noteikas jogas pozas, jeb jogas asanas, kā arī speciāliem elpošanas vingrinājumiem.

Kā izpaužās Hatha joga un kāds ir Hatha jogas princips?

Iepazīstināšana ar dinamiskiem, kalistētiskiem vingrinājumiem, pēdējo trīsdesmit gadu laikā, ir modernā laika, jauns izgudrojums, jo vārda “asana” jeb, “jogas pozas”, tiešais tulkojums ir, “ērta sēdvieta”.

Tikai daži, kuri nodarbojās ar Hatha joga zin, ka Hatha jogas aksioma nosaka, to ka, ja ar prātu var iespaidot ķermeni(psihosomātika), tad ar ķermeni var iespaidot prātu(somatopsija).

Kad mums ir depresija, vai kad esam nervozi, vai ciešam no veģetatīvās distonijas, mūsu prāta stāvoklis atsaucās uz mūsu ķermeņa funkcijām, kontroli un izskatu. Laika gaitā, šīs psiholoģiskās problēmas, var novest pie kunģu čūlām, kolīta, sirds slimībām, novājinātas imūnsistēmas un daudzām citām veselības problēmām.

Kā Hatha joga palīdz cīnīties pret veselības un garīgām problēmām ?

Hatha joga palīdz atjaunot indivīda mentālo stabilitāti un līdz ar to, atgriest šo procesu atpakaļ, kas laika gaitā ir novedis pie veselības problēmām.

Tas tiek paveikts galvenokārt, palīdzot studentam saprast, kā kontrolēt pašam savu ķermeni. Ķermeņa kontrolēs iemaņas, pieprasa galvenokārt mācēt savaldīt pašam savu prātu, jo atbrīvotā stāvoklī neviens muskulis netiek kustināts, līdz ar to, neviens nervs netiek aktivizēts un asins liek necirkulē, tur kur viņam nebūtu jācirkulē.

No kā cēlise vāds ‘’Hatha’’ ?

Sanskritā ‘’Hatha’’ vārda saknes meklējamas vārdos, Ha un Tha.

Ha tiek attiecināts uz sauli, pozitīvo vīrešķības simbolu, kamēr Tha tiek attiecināts uz mēnesi. Kā uzņemošu sievišķības simbolu. Galvenokārt vārda Hatha nozīme tiek saprasta, kā norāde uz apvienību, kura sastāv no pozitīvā, saulē izmērcētās ieelpas (Ha) ar attīrošu, atvēsinošu izelpu (Tha). Dodot dziļāku interpretāciju, mēs redzam, ka Ha ezotēriski simbolizē pozitāvā prāta apvienošanos ar polāri pretējo, materiālo pasauli Tha ķermeni.

Tieši šeit slēpjās pavediens, ezotēriskajai macībai par Ādamu(Prātu) un Ievu (Ķermeni), kā rakstīts pirmajā mozus grāmatā.

Hatha joga var tikt definēta kā zināte, kura apvieno un koordinē fiziskos un metnālos aspektus caur sava ķermeņa disciplinēšanu.

Kā arī, vēl viens vārda, Hatha tulkojums no sanskrita, nozīmē “uzbrukt pret”.

Pavisam nesen, šājā gadsimtā, krievu zinātnieks Pavlovs atkal-atklāja šo pašu principu kurš apraksta ķermeņa iespaidu uz prātu. Kas hatha jogā, jau ir zināms vairākus tūkstošu gadu.

Ja vēlies uzzināt vairāk par to kā, ar jogas palīdzību var iepaisdot ķermeni un prātu, tad noteikti izlasi šo rakstu “Kā ar jogas palīdzību var tikt galā ar sarežģītām emocijām un pat depresiju ?